Whatsapp Politika Güncellemesinden Vazgeçti

Yaptığı yeni politika güncellemesinden sonra çok fazla kullanıcı kaybeden WhatsApp, aldığı politika güncellemesi kararından vazgeçtiğini açıkladı.

WhatsApp bu politika güncellemesi ile AB ülkesi olmayan kullanıcıları kabul etmezse WhatsApp’ı kullanmalarına 8 Şubat’tan sonra izin vermeyeceğini açıklamıştı.

Whatsapp sözleşmesinin iptal olduğunu saatler önce ilk Tuncay Uludağ’ın Twitter hesabında gördüm ancak bir süre sonra twit silindi. Az önce de bu haber farklı kaynaklar tarafından tekrar paylaşıldı.

Kaynak olarak çoğu yerde CNN gösterilse de yukarıda da bahsettiğim gibi Tuncay Uludağ’ın hesabında görmüştük ve bu twitin kalıntısı google da başka sitelerce indexlenmiş durumdayken tıklandığında twit bulunmadığı için 404 sayfaya yönlendirmekte.

Ekleme:

Tuncay Uludağ tarafından paylaşılan twitter cevabında da şöyle bir konuşma geçti:

Ayrıca CNN haberinin devamında kaynak olarak resmi bir kurum olmadığı sosyal medyadaki iddialara göre yazının hazırlandığı belirtilmiş!!

“Whatsapp Politika Güncellemesinden Vazgeçti” hakkında 4 yorum

  1. Böyle bir şey yok. Politikalar devam ediyor. Şubata kadar herkesin kabul etmesi zorunlu olarak isteniyor

    1. Evet konuyu güncelleyerek son gelişmeleri ekledim, olay sosyal medyaya ve Tuncay Uludağ’ın twitine göre şekillenmişti ancak yapılan açıklamaların sonucunda konunun yanlış anlaşılmadan doğduğu ortaya çıktı. Ayrıca Rekabet kurulu tarafından Facebook adına soruşturma açıldı.

  2. Ülkemizin vatandaşlarını 2.sınıf konumuna koyan bu sözleşmenin düzenlendiğini duymak mutluluk verici. Yazarın ellerine sağlık, güzel haberleri almak mutluluk verici. Sitenizi de inceliyorum, seo adına beraber çalışmak adına iletişime geçtim. Teşekkürler

    1. Rica ederim, önceden hazırladığım haber için birkaç kaynak oluşmasını bekledikten sonra biraz daha temellendiği için paylaştım. Mail adresinize çalışma için gönderdiğiniz bilgileri inceledikten sonra dönüş yapıcam. İyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir