Slesson Uykuda Dil Öğrenme

Uyurken dil öğrenebilsek ne kadar güzel olurdu değil mi? Bunu hala başarabilmiş değiliz ama bir süredir içerik paylaşmamamdan da anlayabileceğiniz üzere bu konuda yoğun çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda da uyurken öğrenmeyi gerçekleştirmek için henüz yeterli bilgiye sahip olamasak da uyurken öğrendiklerinizi nasıl pekiştirebileceğinizi öğrendik. Biz de bunu temele alarak bir mobil uygulama yaptık ve Slesson Uykuda Öğrenme ismini verdik. Slesson ise Sleep Lesson yani uyku ve öğrenmek kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

Slesson Uykuda Öğrenme Nedir?

Slesson Uykuda Öğrenme uygulaması kullanıcılarına İngilizce-Türkçe seslendirilmiş kelime çalışmalarını, Rusça, İngilizce ve İspanyolca sesli hikayeleri ve kaliteli bir uyku adına M-meditasyon müzikleri sunuyor.

Peki Uyurken Nasıl Pekiştireceksiniz?

Sizler için listeler oluşturduk isterseniz bu listeleri kullanabilirsiniz, isterseniz kendiniz için liste oluşturabilirsiniz. Bu listede bulunan dersleri ve hikayeleri isterseniz uyanıkken dinleyip uyurken de etrafınızda çalmasını sağlayabillirsiniz bu sayede uyanıkken öğrendikleriniz uyurken pekişecek ve zihninizde daha kalıcı bir yer edinecek.

Liste Oluştururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle listelerinizin meditasyon müzikleriyle başladığından emin olun bu sizin daha rahat bir uyku çekmek için daha iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Ardından listenize pekiştirmek istediğiniz dersleri/hikayeleri ekleyin. Bu sayede de uykunuzun rem bölümünde dinlediğiniz derslerde kulak dolgunluğunuz olacak ve zihninize daha çok yerleşeceği için pekiştirmiş olacaksınız. Yaptığımız araştırmalar sonucunda uykunuzun rem bölümünde sadece gün içinde yaşadığınız olayların kaydedilmediğini aynı zamanda yeni şeyler de öğrenebileceğinizi öğrendik.

Son olarak uygulamamızdan bir kaç ekran resmi ekliyim:

“Slesson Uykuda Dil Öğrenme” hakkında 2 yorum

    1. Teşekkürler, en kısa zamanda kullanıcıya açılacak şu anlık sadece Play Store’dan Slesson Uykuda Öğrenme olarak aratarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir